Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

NASZE PROJEKTY

Ojciec Mateusz "Bombowy wybryk" (kliknij aby zobaczyć)

Materiał filmowy został przygotowany na potrzeby IV Konkursu Filmowego Środowiskowych Domów Samopomocy zorganizowanego przez ŚDS w Spiach. Tematem przewodnim konkursu, który odbył się 14 czerwca 2018 roku było hasło: "Polskie seriale". Do przygotowania materiału filmowego zainspirował nas serial: "Ojciec Mateusz".


"Zmiana czasu z letniego na zimowy" (kliknij aby zobaczyć)

Ten krótki materiał filmowy został przygotowany spontanicznie 27 października 2017 roku, podczas zajęć w pracowni multimedialnej, tuż przed zmianą czasu z letniego na zimowy. Nasi uczestnicy chcieli w ten sposób przypomnieć wszystkim, że ta jesienna zmiana czasu pozwala nam spać godzinę dłużej.


"Zaślubiny" (kliknij aby zobaczyć)

Materiał filmowy został przygotowany na potrzeby III Konkursu Filmowego Środowiskowych Domów Samopomocy zorganizowanego przez ŚDS w Spiach. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu, który odbył się 6 czerwca 2017 roku było hasło: "Kocham kino". Filmy, które zainspirowały nas do tej produkcji to: "Ojciec chrzestny", "Mamma Mia!" oraz "Underground".


Historia Sędziszowskiego Koła (kliknij aby zobaczyć)

Materiał filmowy został przygotowany z okazji 32 lat działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło
w Sędziszowie Małopolskim. Podczas pracy nad projektem przeprowadzono wiele wywiadów z osobami, które od samego początku miały bezpośredni udział
w tworzeniu sędziszowskiej placówki. W filmie wykorzystano również archiwalne fotografie. Został on zaprezentowany 17 czerwca 2016 roku podczas Międzynarodowej Konferencji „Porozmawiajmy o niepełnosprawności” przygotowanej przez PSOUU Koło w Sędziszowie Młp. oraz SOSW
w Ropczycach.


 Słuchowisko radiowe "Trzeźwy umysł" (kliknij aby posłuchać)

Słuchowisko dotyczy tematyki antyalkoholowej. Uczestnicy tym razem wcielili się w różne role wykorzystując swój głos, co okazało się sporym wyzwaniem. Nagrywane przez kilka dni pliki dźwiękowe zostały zmontowane przez uczestników naszej placówki w ciekawe słuchowisko.


Reportaż "Bądź trzeźwiakiem" (kliknij aby zobaczyć film)

Reportaż dotyczy szkodliwego wpływu alkoholu na organizm człowieka.
W materiale przedstawiono również społeczne postrzeganie problemu jakim jest uzależnienie od alkoholu. Uczestnicy przeprowadzili krótkie wywiady na terenie Gminy Iwierzyce z urzędnikami, mieszkańcami, nauczycielami oraz uczniami, które zostały zarejestrowane kamerą cyfrową. Zebrany materiał filmowy został zmontowany przez uczestników naszej placówki. Podczas pracy nad reportażem, na każdym etapie jego powstawania uczestnicy mogli liczyć na wsparcie terapeutów.


Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny