Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

HISTORIA

(kliknij TUTAJ aby zobaczyć logo Kurtyny Studio)

 

Projekt „Kurtyna Studio” powstał w ramach pracowni multimedialnej. Pomysł zrodził się podczas pewnego wiosennego spaceru w Wiercanach w 2010 roku, podczas którego uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy pod okiem terapeutów wykonywali zdjęcia cyfrowym aparatem. Ich zadaniem było sfotografowanie „oznak wiosny”. Podczas powrotu ze spaceru do placówki padła propozycja utworzenia między innymi ze świeżo wykonanych zdjęć prezentacji multimedialnej wzbogaconej o ścieżkę dźwiękową. Tak też się stało. Na następny dzień gotowy był klip „W poszukiwaniu wiosny”, który zbudowany był ze zdjęć wykonanych podczas historycznego spaceru, grafik pobranych
z Internetu, komentarzy tekstowych i ścieżki dźwiękowej w postaci piosenki „Wiosna” zespołu Skaldowie.
Kolejnymi krokami związanymi z działalnością multimedialną uczestników były przygotowywane prezentacje i filmiki np. z okazji Dnia Matki, Dnia Papieskiego czy prezentacje tematyczne np. o Fryderyku Chopinie.

Przełomowym momentem działalności „Kurtyny Studio” było przygotowanie
w listopadzie 2010 roku materiału filmowego „Bądź trzeźwiakiem” na konkurs
w ramach Miejsko-Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sędziszowie Małopolskim. Reportaż został zaprezentowany w MGOK w Sędziszowie Małopolskim podczas spotkania świąteczno-noworocznego i był entuzjastycznie przyjęty przez odbiorców.

W 2013 roku na konkurs w ramach Miejsko-Gminnego Programu Profilaktyki
i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sędziszowie Małopolskim przygotowana została audycja radiowa o szkodliwości alkoholu, która również była prezentowana podczas cyklicznej imprezy: spotkania świąteczno - noworocznego w 2013 roku.

Kolejnym projektem „Kurtyny Studio” było przygotowanie w 2016 roku materiału filmowego z okazji 32  lat działalności PSOUU Koło w Sędziszowie Młp., który został zaprezentowany podczas Międzynarodowej Konferencji „Porozmawiajmy o niepełnosprawności” przygotowanej przez PSOUU Koło
w Sędziszowie Młp. oraz SOSW w Ropczycach.

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny